Geometria kół w Krakowie, dlaczego poprawne jej ustawienie jest tak bardzo ważne?

Geometria kół, to najprościej mówiąc, pozycja neutralna względem siebie i osi pojazdu. Stanowi bardzo kluczowy element dla zachowania nie tylko bezpieczeństwa jazdy, ale i jej komfortu. Wystarczą niewielkie odchylenia od normy, żeby nie tylko uprzykrzyć sobie podróż. Co więcej, narazić się na koszty, które mogą być niezauważalne. Dlaczego zatem warto udać się do mechanika i sprawdzić geometrie kół w Krakowie?

Wejdź i zarezerwuj najbliższy termin w naszym warsztacie!

Komputerowa geometria kół w Krakowie

W warsztacie jest szereg usług związanych z geometrią zawieszenia samochodowego. Wykonuje się sprawdzenie, ustawienie geometrii oraz zbieżności kół we wszystkich markach i modelach samochodów. Diagnostyka wykonywana jest za pomocą bezprzewodowego komputerowego interfejsu. Komputerowa geometria w Krakowie jest wykonywana prawie we wszystkich warsztatach. Przeprowadzane są naprawy i wymiany pozostałych elementów układu kierowniczego. Dokładnie przekładnie kierownicze, drążki, końcówki, pompy wspomagania i przewody.

Kiedy można ustawić zbieżność kół w Krakowie?

Diagnostyka ustawień zbieżności kół w Krakowie powinna być wykonywana regularnie. Najlepiej raz w roku i po zakończeniu sezonu zimowego. Głównie wtedy, kiedy samochód jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Ponadto wskazania do kontroli ustawienia zbieżności i geometrii kół w Krakowie to m.in.:

  • Po zamontowaniu nowego kompletu ogumienia,
  • po sezonowej wymianie opon,
  • po każdej naprawie zawieszenia, czyli wymianie wahaczy, kolumn resorujących, belki skrętnej,
  • po każdej naprawie układu kierowniczego,
  • po naprawie samochodu po kolizji lub wypadku,
  • po wjechaniu w większą dziurę.

Uszkodzenia układu kierowniczego w wypadku mogą uniemożliwiać przywrócenie prawidłowej geometrii pojazdu. Takie sytuacje mają miejsc jeżeli doszło do skrzywienia podwozia lub gdy samochód został uderzony w koło.

Geometria i zbieżność kół w Krakowie

Głównym parametrem sprawdzanym podczas badania geometrii w Krakowie jest zbieżność kół. Zbieżność kół to wzajemne ustawienie się kół przednich i tylnych względem siebie. Pomiary dokonywane są z dokładnością do pół milimetra. Ustawienie zbieżności kół polega na prawidłowym ustawieniu drążka poprzecznego. Proces ustawienia zbieżności kół w Krakowie przeprowadzany jest po obydwu stronach pojazdu. Jeżeli koła skierowane są do wewnątrz, wówczas mówimy, że wartości zbieżności są dodatnie. Jeśli natomiast koła skierowane są na zewnątrz, wówczas są one ujemne.

Geometria kół obejmuje też sprawdzenie i ewentualną korektę ustawień innych parametrów. Wszystko zależne jest oczywiście od typu samochodu, od tego, która oś jest napędzana. Również od wymagań producenta samochodu, który ustala, jakie ustawienia są możliwe do kontroli. Ustawienia geometrii kół w Krakowie i zawieszenia wykonywane są na stanowisku diagnostycznym. Do każdego koła podłączane są głowice pomiarowe, a komputer sprawdza geometrię, odczytuje parametry i wyświetla zbieżność. W przypadku nieprawidłowości mechanik ustawia zbieżność i inne parametry geometrii. To właśnie one wpływają na poprawę bezpieczeństwa jazdy.

Dodaj komentarz