Wszystko o ekranach dotykowych

Obecnie dotykowa technologia staje się otaczającą nas codziennością. Różnego rodzaju urządzenia, jak smartfony, laptopy, reklamy czy multimedialne info kioski wyposażone są w tego rodzaju rozwiązania. Dzięki nim posługiwanie się nowoczesnymi urządzeniami jest wyjątkowo łatwe i bardziej intuicyjne. Chociaż coraz częściej spotykamy się z dotykowymi ekranami, nie każdy z nas wie na jakiej zasadzie one działają. Zapraszamy zatem do lektury.

Ekrany dotykowe to w zasadzie nic innego jak wyświetlacze reagujące na dotyk. Są one obsługiwane specjalnym rysikiem lub zwyczajnie palcem. Rozmiary takiego ekranu są najróżniejsze i dostosowane są do funkcji urządzenia. Rozwiązanie stosowane jest głównie w palmtopach, palmfonach, telefonach komórkowych, smartfonach, laptopach oraz tabletach. Oczywiście nie wyczerpuje to możliwości zastosowania ekranów dotykowych, które coraz częściej można zobaczyć również w bankomatach, biletomatach, infokioskach, w centrach handlowych, drukarkach czy systemach nawigacyjnych. Co jeszcze warto wiedzieć?

Zupełnie nowa obsługa

Ekrany dotykowe zmieniły nasz sposób korzystania z nowych technologii. Obecnie użytkownik może wchodzić w bezpośrednią interakcję z komputerem, ponieważ w monitor wbudowywane są sensory, wykrywające dotyk. Tym samym możliwe jest wydawanie komputerowi różnego rodzaju komend. Taki zupełnie intuicyjny sposób obsługi przesądził o niezwykłej popularności tego rozwiązania. Ze względu na to, że polecenia wydawane są poprzez bezpośredni dotyk ikon i przycisków wyświetlanych na powierzchni ekranu, obsługa takich urządzeń jest bardzo prosta i przyjemna. Warto dodać, że coraz powszechniejsze stosowanie dotykowych ekranów przyczynia się do miniaturyzacji i uproszczenia wielu innych urządzeń, ponieważ zarówno ekran, jak i urządzenie wejściowe stanowią teraz jeden element wyposażenia.

Jeszcze więcej możliwości!

Ekrany dotykowe stanowią idealną okazję dla firm chcących promować swoje usługi w niecodzienny i nowoczesny sposób. Tak zwane V-Screens, czyli monitory interaktywne multi-touch mogą być stosowane jako nowoczesny nośnik reklamowy. Ich ciekawe realizacje znajdziemy na stronie https://videofonika.pl/produkty/ekrany-i-monitory-dotykowe-v-screens/.

Dodaj komentarz