Bezpieczeństwo na strzelnicy Cracow Shooting Academy

Strzelnica Cracow Shooting Academy położona na obrzeżach Krakowa cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, strzelectwo zdobywa w naszym kraju coraz większą liczbę entuzjastów. Wiele osób zastanawia się jednak przed wizytą w obiekcie, czy strzelnica w Krakowie jest bezpieczna? Trzeba przyznać, że wiele zależy od odwiedzających ją osób.

Instruktorzy na straży bezpieczeństwa

Każda strzelnica posiada, rzecz jasna, swój regulamin. Klienci powinni przestrzegać pewnych podstawowych zasad, aby nie zostać wyproszeni na zewnątrz. W środku nad bezpieczeństwem zawsze czuwają instruktorzy. Kursanci, zanim zaczną oddawać strzały przechodzą krótką lekcję zasad bezpiecznego użytkowania broni palnej. To bardzo ważny element instruktażu. Większość z nich to przecież osoby początkujące albo zupełni nowicjusze, którzy z bronią nie mieli nigdy do czynienia. Nie muszą mieć złych zamiarów, aby doszło do niebezpiecznych sytuacji. Wystarczy odwrócenie się do instruktora czy innego klienta strzelnicy z przeładowaną bronią, odruchowe położenie palca na spuście, gdy broń wycelowania jest nie tam, gdzie powinna, nie wspominając nawet o próbach zaglądania do lufy. W takich momentach instruktor musi szybko reagować, aby nie dopuścić do nieszczęścia. Instruktorzy na strzelnicy Cracow Shooting Academy to osoby doświadczone. Sami są czynnymi strzelcami. Doskonale znają zachowania kursantów. Potrafią poradzić sobie z nowicjuszami. Jednak to właśnie z nimi mają najwięcej pracy. Muszą korygować pomyłki, które zdarzają się nagminnie. Podają broń w sposób, który zmniejsza ryzyko błędów. Przede wszystkim zaś, muszą mieć oczy dookoła głowy. Od czasu do czasu zdarza się klient, który jako pamiątkę ze strzelnicy chce zabrać ze sobą trochę ostrej amunicji.

W miejscy takim, jak strzelnica bezpieczeństwo zależy w znacznej mierze od klientów. Strzelectwo, jako pasja wymaga odpowiedzialności i uczy odpowiedzialnych zachowań. To nie jest miejsce dla tych, który chcą się wyżyć czy rozładować swoją agresję. Tutaj liczy się koncentracja oraz skupienie na zadaniu, jakim jest celne oddawanie strzałów. Dopiero w miarę treningu, opada na napięcie i przychodzi prawdziwa frajda ze strzelania.

Źródło: https://www.shootingcracow.com/

Dodaj komentarz