Dlaczego warto studiować filologię angielską?

Nie da się ukryć, że język angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie. Minimalnej znajomości tego języka wymagają obecnie studia na niemal każdym kierunku. Wybierając się na filologię angielską trzeba mieć opanowane podstawy języka angielskiego. Bez tego nie ruszymy dalej. W postępowaniu rekrutacyjnym kluczową rolę odgrywa matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Jeżeli jednak uwielbiamy kraj Szekspira, z pewnością warto podjąć wysiłek. Bo anglistyka to kierunek z przyszłością.

Filologia angielska na Społecznej Akademii Nauk w Krakowie

Wydział Nauk Stosowanych SAN w Krakowie cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi. Ta niepubliczna uczelnia oferuje naprawdę świetne warunki do studiowania w jednym z najpiękniejszych miast Polski.Filologia angielska Kraków to szansa na dogłębne poznanie angielskiego i zasad jego funkcjonowania, ale nie tylko. W trakcie studiów zapoznajemy się z literaturą anglojęzyczną z podziałem na literaturę angielską i amerykańską, uczymy się o historii Anglii i Stanów Zjednoczonych oraz szeroko pojętej kulturze. Na kierunku filologia angielska wykładają specjaliści z zakresu językoznawstwa, którzy prowadzą bardzo ciekawe zajęcia, wychodząc nieco poza schematy tradycyjnej filologii. Mamy możliwość wyboru jednej z dwóch specjalizacji: translatoryki i specjalności nauczycielskiej. Obydwie oznaczają szerokie perspektywy na rynku pracy.

Krótka charakterystyka absolwenta filologii angielskiej

Jaką wiedzę i umiejętności posiada student filologii angielskiej? Z pewnością zna język angielski na poziomie C1. Dysponuje także wiedzą z zakresu językoznawstwa, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa, sztuki i realiów życia krajów anglojęzycznych. To dobrze wykształcony humanista. Specjalność nauczycielska pozwala mu nauczać języka angielskiego na poziomie podstawowym. Po zdobyciu odpowiednich uprawnień, anglista może liczyć również na pracę, jako tłumacz. Z łatwością znajdzie także zatrudnienie w międzynarodowych instytucjach, przedsiębiorstwach i korporacjach. Przy odrobinie samozaparcia kariera w dyplomacji stoi przed nim otworem. Czekają na niego ambasady i konsulaty.

Dodaj komentarz