Kilka sygnałów świadczących o tym, że auto jest powypadkowe

To nie trudne sprawić, by auto wyglądało świetnie nawet po poważnym wypadku. Niestety naprawy bardzo często okazują się powierzchowne, a ukryte awarie sprawiają, że użytkowanie auta staje się niebezpieczne. W tej sytuacji zakup używanego samochodu jest, jak gra w rosyjską ruletkę. Po czym poznać, że samochód ma na koncie mniejszy lub większy wypadek?

Podejrzany odcień farby

Sprzedawcy robią, co mogą, aby ukryć pod warstwą farby wypadkową przeszłość samochodu. Jednak często malowanie jest niezbyt dokładne. Poszukajmy, zatem miejsc, w których farba nie pasuje odcieniem do całej reszty pojazdu. Zwróćmy też szczególną uwagę na miejsca wokół klamek, pokrywy silnika i w pobliżu odbojnic, ponieważ wymagają one dodatkowego czasu, pieniędzy i energii, jeśli mają zostać poprawnie pomalowane. Wszelkie zmiany na powierzchni karoserii powinny wzbudzić naszą czujność.

Niepasujące do siebie elementy

Panele drzwi, zderzaki, pokrywy bagażnika i błotniki powinny zawsze idealnie układać się z resztą samochodu, a wszelkie luki powinny być równomiernie rozmieszczone i proporcjonalne względem siebie. Jeśli natkniemy się na niedopasowany element samochodu, zwróćmy szczególną uwagę na ten konkretny obszar. Poszukajmy oznak, czy pewne części uległy uszkodzeniu lub zostały wymienione. Producenci samochodów poświęcają obecnie dużo czasu i energii, aby wszystko w samochodzie było idealnie dopasowane. Jeśli coś wygląda nie tak, jak należy, prawdopodobnie istnieje ku temu powód.

Auto powypadkowe z punktu widzenia osoby, która chce je sprzedać

Auto powypadkowe bardzo trudno jest sprzedać. Stąd próby maskowania stłuczek i poważniejszych wypadków. Ale jako posiadacze samochodu, który uległ wypadkowi wcale nie musimy uciekać się do prób oszustwa. Możemy z powodzeniem sprzedać powypadkowy pojazd w jednym ze skupów aut używanych. Autoskup-szczecin.pl deklaruje zainteresowanie samochodami bez względu na ich stan techniczny oraz historię wypadkową. Takie auta najczęściej rozbierane są na części. Właściciel uzyskuje za nie korzystną cenę, pozbywa się problemu i zapewnia sobie miejsce w garażu na nowy nabytek.

Dodaj komentarz