Kryteria wyboru grzejnika łazienkowego

W łazience grzejnik stał się istotnym elementem komfortu. W tym zakresie oferta producentów jest bardzo szeroka, a wybór niełatwy. Zanim dokonamy zakupu musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Warto również wybrać sklep, który zaproponuje nam wydajne, a jednocześnie pełniące funkcję dekoracyjną grzejniki, w konkurencyjnych cenach. Doskonałą opcją dla wszystkich, którzy przymierzają się do zakupu grzejnika łazienkowego jest sklep online http://iterma.pl/. Czym zatem kierować się wybierając grzejniki do łazienki?

Po pierwsze – tryb ogrzewania
Pierwsza istotna kwestia to tryb ogrzewania. Wybrany grzejnik musi być zgodny z istniejącą instalacją. Grzejnik elektryczny do ogrzewania elektrycznego, klasyczny grzejnik do centralnego ogrzewania. Podwójne systemy pozwalają na funkcjonowanie grzejnika w ramach centralnego systemu grzewczego w zimie, jednocześnie zapewniając możliwość korzystania z zapasowego elektrycznego podgrzewacza w lecie lub w środku sezonu .

Po drugie – rozmiar
Drugie ważne pytanie dotyczy rozmiaru. Rozmiar grzejnika w znacznej mierze zależy od wymaganej mocy grzewczej. Zasadniczo obowiązuje zasada 100 W / m². Oczywiście, im mocniejsze jest urządzenie, tym dłuższe i większe. Pozwala, zatem na suszenie większej ilości ręczników w tym samym czasie. Na koniec należy wziąć pod uwagę wymaganą przestrzeń oraz przestrzeń dostępną w łazience, aby prawidłowo zainstalować grzejnik. W przeciwnym wypadku nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji.

Po trzecie – projekt
Ostatnim, ale nie najmniej ważnym kryterium do rozważenia jest projekt. Istnieje ogromna gama różnych typów grzejników łazienkowych. Mamy spore możliwości wyboru formy grzejnika, rozmiaru, kształtu rur czy wreszcie wersji kolorystycznej. Biorąc pod uwagę dostępną przestrzeń możemy zdecydować się na grzejniki pionowe lub poziome. Jeżeli zależy nam na nowoczesnym i efektownym wyglądzie łazienki, wybierzmy jeden z designerskich grzejników, który zupełnie odmieni wnętrze i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Vasco, Radeco, Viessmann to producenci, którzy wiedzą, co w trawie piszczy, jeśli chodzi o nowoczesne wzornictwo.

Źródło: https://www.grzejniki-vasco.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.