Rude jest piękne!

Nie ma chyba bardziej charakterystycznej i energetycznej barwy włosów, niż wszelkie rudości. Rude piękności budzą ogromne emocje wśród mężczyzn i stanowią obiekt zazdrości niejednej kobiety. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby choć na jakiś czas zafundować sobie rudy kolor włosów. Każda pracownia fryzjerska jest w stanie uczynić z nas rudego kociaka. Obecne możliwości koloryzacji są tak duże, że włosy po farbowaniu wyglądają bardzo naturalnie. Rudym odcieniem włosów możemy podkreślić tęczówkę oka, rozjaśnić naszą cerę i dodać twarzy blasku.

Tylko dla odważnych?

Rudy kolor ma wiele odcieni, z których każdy wręcz kipi życiem. Nasycone rudości są często wyrazem kobiecości i zmysłowości. Choć uważa się, że odcienie czerwieni i pomarańczu zarezerwowane są wyłącznie dla odważnych kobiet, wcale nie musi tak być. Ruda fryzura nie musi być wcale krzykliwa. Takie są zresztą obecne trendy. Ma być kusząco, ale nie wyzywająco. Odcień rudości trzeba oczywiście dopasować do typu urody i karnacji. Profesjonalny fryzjer poradzi sobie z tym doskonale. Jeden rzut oka wystarczy, aby stwierdzić czy klientka będzie wyglądała lepiej we włosach marchewkowych, wiśniowych, mahoniowych czy raczej wpadających w róż.

Pielęgnacja farbowanych włosów

Włosy farbowane na rudo, bez względu na odcień rudości, wymagają szczególnej pielęgnacji. Niestety, rude barwniki bardzo szybko się wypłukują, podkreślając różne niedoskonałości naszej cery. Największymi atutami rudości są blask oraz intensywność koloru. Nie możemy sobie, zatem pozwolić na ich utratę. Niezbędne są pewne podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Istnieją specjalne preparaty podtrzymujące kolor. Warto je regularnie stosować. Raz na dwa tygodnie można też nałożyć nawilżające serum, które odżywi nasze włosy. Do niektórych farb dołączone są tego typu preparaty, ale dokupienie ich oddzielnie nie stanowi najmniejszego problemu. W razie wątpliwości poprośmy o pomoc fryzjera, który dokonuje koloryzacji. Specjalista na pewno będzie doskonale wiedział, jakie środki stosować, aby włosy długo zachowały swój piękny kolor. Barwę rudych włosów można ożywić stosując kosmetyki z wyciągami z naturalnych surowców takich, jak kasztany oraz cynamon. Dobrym pomysłem jest też używanie odświeżacza koloru. Dzięki niemu włosy zachowają głębię koloru i będą intensywnie lśniły.

Źródło: http://fryzury.qever.com/rude-wlosy/

Dodaj komentarz