Za co kochamy żelki?

Od lat zajadamy się słodyczami, jednak w czołówce wciąż utrzymuje się jeden z najpopularniejszych smakołyków. Jest to niepozorny żelek. Wszyscy go kochamy, jednak największymi miłośnikami tego smakołyku są dzieci. Uwielbiają zabawne kształty, rożne kolory i smaki żelek.

Słodycze to temat, o którym można dyskutować w nieskończoność. Każdy z nas ma swoje ulubione smaki i zestawienia. Słodkie przysmaku otaczają nas na każdym kroku i gdziekolwiek się nie wybierzemy czy to w podróż czy na spacer po mieście, możemy spotkać ich różne wydanie. Z tej ogromnej możliwości wyboru cieszą się szczególnie dzieci. Nie da się ukryć, że maluchy po prostu kochają słodycze i stanowią one ważną rolę w ich życiu. Choć niedobrze jest objadać się nadmiernie słodyczami, to rozsądna dawka nikomu nie zaszkodzi.

Wcinamy żelki

Mały grzeszek w postaci słodkiej przekąski od czasu do czasu, nie powinien zaszkodzić dziecku a z pewnością poprawi jego humor nawet w najbardziej ponury dzień. Bardzo ważne jest jednak, aby pilnować tego rodzaju przekąsek – nie namawiamy do tego, aby przekarmiać dzieci słodyczami, ponieważ należy uważać na próchnicę i otyłość. Nie można jednak popadać w skrajność i raz na jakiś czas podane żelki są nie tylko pyszne, ale i dobroczynne, ponieważ żelatyna w nich zawarta dobrze wpływa na nasze stawy, a soki owocowe dostarczają trochę witamin – co oczywiście nie oznacza to, że mamy je spożywać zamiast witamin zawartych w owocach.

Przede wszystkim zabawa!

Dzisiejsi producenci oferują wiele najróżniejszych rodzajów żelek – od smerfów, butelek z colą, wisienek, truskawek, bananów, wężów czy hamburgerów. Forma zależy od wyobraźni pomysłodawcy, który może wymyślić dowolny kształt. I właśnie za tą fantazyjność i zabawę uwielbiamy żelki, które zaskakują nas swoją formą i stymulują dziecinną kreatywności.

Dodaj komentarz