Zabieg wstawiania implantów- w kilku krokach

Wstawianie implantów to dość długi proces. Jego długość zależy od wielu czynników. Jednak warto zdecydować się na wszczepienie implantu- jest to nie tylko kwestia estetyki. Przede wszystkim chodzi o nasze zdrowie.

Pierwsza wizyta

W czasie pierwszej wizyty u specjalisty, lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Lekarz zbiera szczegółowe dane na nasz temat. Np. czy spożywamy alkohol, palimy papierosy etc. Następnie lekarz planuje leczenie, gdzie analizuje w jakim stanie jest kość, czy pozwoli na wprowadzenie implantu. Na tym etapie wykonuje się zdjęcie panoramiczne, tzw. pantomogram a także tomografię komputerową.

Wprowadzenie implantu

Wprowadzenie implantu następuje w drugiej kolejności po tym, jak lekarz zebrał już dane na nasz temat. Zabieg wprowadzenia implantu jest bezbolesny i wykonuje się za pomocą mało urazowej techniki chirurgicznej. Dziąsło jest zaszyte i po 7-14 dniach następuje zdjęcie szwów. Potem czeka nas etap gojenia, który następuje bezpośrednio po wszczepieniu implantu. Czas gojenia może trwać do 3 miesięcy. Po tym etapie wkręca się w implant tzw. śrubę gojącą i dopiero po 2 tygodniach można przystąpić do wykonania pracy protetycznej na implantach.

Korona, most lub proteza

Do implantu przymocowana zostaje korona, most lub proteza. Nowa korona pięknie imituje prawdziwy ząb, nie odróżnia się zabarwieniem od pozostałych zębów.

Zanim zdecydujemy się na zabieg warto poświęcić chwilę na to by znaleźć odpowiedni gabinet w którym wykonamy zabieg. Warto poszukać specjalistę w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz