Kraków dla dzieci

Kraków jest miejscem bardzo przyjaznym dla dzieci, z mnóstwem atrakcji i regularnych wydarzeń odbywających się z myślą o najmłodszych. Pierwszym miejscem, które możemy odwiedzić z naszymi pociechami jest Zamek Królewski na Wawelu. Chociaż w części komnat dzieci mogą trochę ziewać to wizyta w smoczej kryjówce wynagrodzi im wszystko. U podnóża zamku nad Wisłą znajdziecie ogromnego, ziejącego ogniem smoka, który zawsze jest hitem wśród dzieci.

Kolejną fantastyczną atrakcją dla dzieci może okazać się Muzeum Transportu. Wystawa obejmuje wszystkie rodzaje pojazdów silnikowych, a także z wielu interaktywnych eksponatów, które są naprawdę zabawne, będąc jednocześnie edukacyjnymi.
Rodziny z dziećmi przyciąga także wspaniałe Krakowskie Zoo z placem zabaw i specjalnym Mini Zoo, gdzie dzieci mogą wejść między zwierzęta, pogłaskać je, a nawet nakarmić. Ogród Zoologiczny znajduje się w przestronnym Lesie Wolskim na skraju miasta, który sam w sobie jest wspaniałym miejscem na długie spacery i przejażdżki rowerowe.

Bez trudu znajdziemy hotel Kraków obfituje w miejsca noclegowe z udogodnieniami dla dzieci. Jednak nie musimy nocować w samym centrum. Dobrym pomysłem może okazać się zakwaterowanie w okolicach miasta np. podkrakowskiej Wieliczce.

Dodaj komentarz